• 6. 12. 2011 - PŘEDNÁŠKA PRIMÁTORA BOHUSLAVA SVOBODY

  Fotogalerii na Fcb naleznete zde

  Reportáž z přednášky najdete zde

  Tato galerie na Facebooku.

 • 29. 11. 2011 - ŘÍZENÁ DEGUSTACE PREMIOVÝCH WHISKY

  Fotogalerii najdete na Facebooku zde

  Reportáž z akce najdete zde

  Tato galerie na Facebooku.

 • 5. + 6. 11. 2011 - PRÁVNICKÁ PÁLKA & VOLEJBALOVÝ TURNAJ

  Sportovní událost podzimu se odehrála o víkendu 5. a 6.11.2011 v Hostivaři. Přinášíme Vám fotky!

  Reportáž naleznete na facebooku ZDE!

  Tato galerie na Facebooku.

 • 14.11. 2011 - PŘEDNÁŠKA PAVLA ZEMANA

  Dne 14. 11. 2011 se na PF uskutečnila přednáška nejvyššího státního zástupce PAVLA ZEMANA na téma REFORMA STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ. Reportáž na facebooku naleznete zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 31. 10. 2011 - PŘEDNÁŠKA PŘEDSEDY ÚS PAVLA RYCHETSKÉHO

  V pondělí 31. 10. 201 se v collegiu maximu Právnické fakulty odehrála přednáška předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského na téma Některé problémy ústavního soudnictví v ČR.

  Reportáž na Facebooku naleznete zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 26. 10. 2011 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZREKONSTRUOVANÉ KANCELÁŘE & JAZZOVÝ KONCERT

  Ve středu 26. 10. 2011 v 18:00 přestřihli děkan PF UK Aleš Gerloch a první starosta znovuobnoveného S.č.p. VŠEHRD Igor Volný slavnostní pásku a otevřeli tak slavnostně nově zrekonstruovanou kancelář Spolku. Přijďte se k nám podívat i Vy!

  Od 20:00 se v atriu fakulty konal jazzový koncert tělesa APOLLON QUARTET spojený se křtem nového alba.


  Reportáž naleznete na facebooku zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 24. 10. 2011 PŘEDNÁŠKA VELVYSLANKYNĚ MILENY VICENOVÉ

  Dne 24. 10. 2011 se konala na půdě PF UK Spolkem českých právníků VŠEHRD organizovaná přednáška velvyslankyně ČR při EU Mileny Vicenové. Téma přednášky: SROZUMITELNĚ A OTEVŘENĚ O EVROPĚ.

  http://www.epravo.cz/top/clanky/milena-vicenova-budeme-se-s-krizi-jeste-nejaky-ten-cas-potykat-a-urcite-to-bude-mit-dopad-na-vsechny-hrace-78103.html

  Reportáž na facebooku: zde

  Tato galerie na Facebooku.

 • 4. 10. 2011 - ODBORNÝ SEMINÁŘ SMLUVNÍ POKUTA

  Dne 4. října 2011 proběhl v místnosti číslo 120 v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze odborný seminář na téma „Smluvní pokuta – aktuální otázky a problémy“. Hlavním pořadatelem celé akce byl Spolek českých právníků Všehrd, který pozval přední odborníky jak z akademické sféry, tak i z praxe. Smluvní pokuta je v současné době poměrně často diskutovaným tématem, proto mohlo být podobné setkání, určené jak pro studenty, tak i praktické právníky, poměrně zajímavou příležitostí k výměně různých názorů.

  Se svými příspěvky vystoupili:

  JUDr. Ing. Pavel Horák, Ph.D. (soudce Nejvyššího soudu ČR)

  Smluvní pokuta v aktuální rozhodovací praxi soudů

  JUDr. Petr Čech, LL.M. (odborný asistent PF UK)

  Smluvní pokuta v judikatuře Nejvyššího soudu

  Prof. JUDr. Jan Dědič (profesor VŠE)

  Odstoupení od smluvní pokuty

  JUDr. Ing. Ivan Barabáš (advokát)

  Smluvní pokuta v kontextu podnikových transakcí

  Mgr. et Mgr. Jan Petrov, LL.M. (ředitel Justiční akademie v Kroměříži)

  Rekodifikace smluvní pokuty v novém občaském zákoníku

  Tato galerie na Facebooku.

 • 29.8.-1.9.2011 PO ZÁPISU NA PIVO

  Na přelomu srpna a září probíhal na PF UK zápis do prvního ročníku. Na 700 budoucích právníků se podle abecedy mělo zapsat během čtyř dnů – od pondělí 29. 8. do čtvrtka 1. 9. Přinášíme vám reportáž z akce, která nováčkům tyto dny plné formalit usnadnila a rozhodně zpříjemnila.

  Úmorná zápisová procedura začala v devět hodin ráno, kdy první šťastlivci z předlouhé fronty zhruba 150 lidí dostali na studijním oddělení obálky s instrukcemi, informacemi a nejrůznějšími formuláři. Následně se odebrali do největší posluchárny na fakultě, kam s úderem poledne dorazili studijní referenti s dalšími pokyny a informacemi a vybírali od studentů vyplněné formuláře.

  Odysea pokračovala přes výdejní centrum karet ISIC přímo na fakultě, příp. v Celetné ulici. Nejrychlejší obvykle mívali „po všem“ kolem 14. hodiny. Smolaři naopak trávili na akademické půdě často celé odpoledne, zejména díky čtvrtečnímu souběžnému zápisu FHS UK. Není tedy divu, že po tak náročném dni mladým vyhládlo a vyschlo v krku.

  Spolek českých právníků Všehrd proto ve spolupráci se studentským klubem K4 v Celetné ulici připravil akci „Po zápisu na pivo“. Koncept byl jednoduchý a úspěšný. Zástupci spolku od rána chodili mezi mladšími kolegy, informovali o chystané akci a zodpovídali případné dotazy ohledně univerzity, fakulty, Prahy apod. O akci pak znovu oficiálně promluvili před plnou posluchárnou těsně před samotným zápisem.

  Kdo vyřídil všechny nutné formality spojené se vstupem do prvního ročníku, mohl se vydat do klubu K4. Mimopražské a Pražany bez orientačního smyslu zástupci Všehrdu po skupinkách odváděli buď přímo do Klubu K4, častěji však do informačně-poradenského centra UK, kde výdej karet ISIC probíhal díky více přepážkám o něco rychleji než na PF.

  Odtamtud už jen stačilo přejít ulici, opřít se do masivních dřevěných dveří, sejít schody a pak už jen naslouchat, odkud se line halas, smích a náruživé debaty, a co nejdříve se přidat. Nejrychlejším totiž K4 věnoval na uvítanou skleničku vína zdarma. I placené nápoje se však daly pořídit za velmi příznivé ceny. Od úterý navíc přibyla možnost hromadně si objednat pizzu z nedaleké restaurace či si v K4 zakoupit rozpečený chléb.

  Denně se akce účastnilo 20 až 40 prváků, šest členů Všehrdu a příležitostně i nespolkoví studenti vyšších ročníků. Velký úspěch mezi všemi sklidil JUDr. Jiří Šouša, vyučující právní dějiny, jenž se v klubu zastavil v pondělí. Krom informací o jím vyučovaných předmětech, kreditech a zkouškách se dostalo i na „veselé historky ze soudní síně a advokátní praxe“.

  Hovor se nesl v přátelské atmosféře, s přibývajícím dnem se postupně stáčel od praktických studijních dotazů k méně formálním až osobním tématům a nakonec se mohli všichni dozvědět mnoho zajímavostí. Že Slováci například zvládají český verbální oddíl při testech SCIO lépe než ostatní. Že i pro středoškolsky vzdělané lidi je vyplnění „složenky typu A“ (potřebné pro uhrazení administrativního poplatku fakultě) tvrdý oříšek a že navíc „složenka typu A“ není pojem zcela konkrétní, neboť existují dva druhy stejného názvu, leč jiného využití.

  Každý den samozřejmě musely aspoň jednou padnout základní pojmy jako multidimenzionální fenomén, hermeneutická funkce interpretace práva, legální licence či enumerativnost veřejnoprávních pretenzí, aby snad nováčci nenabyli mylného (?) dojmu, že studovat práva se rovná od rána do večera vysedávat po hospodách!

  Posezení končívalo mezi 19. až 20. hodinou, jeho účastníci se leckdy natolik dobře seznámili, že pokračovali ještě na další štaci. Našli se i tací, co „po zápisu na pivo“ chodívali opakovaně, tedy i ve dnech, kdy zápis ještě neměli, nebo naopak už ho měli dávno za sebou. To byl pro organizátory nejzřetelnější důkaz, že akce měla smysl a že stojí za to v započaté tradici pokračovat – v nejbližší době hned po náhradním zápisu 12. 9. a dále pak v příštích letech.

  A jak hodnotí akci samotní účastníci? „Na práva jsem se z našeho gymplu dostala jediná a vcelku jsem se bála, že přijdu v říjnu do třídy plné neznámých lidí a budu muset obcházet jednoho po druhém a stále se znova a znova seznamovat. Všehrd mi pomohl. Teď už znám aspoň každého třicátého,“ s úsměvem glosuje akci drobná brunetka Tereza.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 6.6.2011 VEČÍREK ALUMNI A PŘÁTEL SPOLKU

  Dnes 6.6.2011 se v Café Savoy odehrál první večírek komunity ALUMNI a přátel spolku, kterým Spolek českých právníků VŠEHRD zahájil činnost alumni komunity a tradici slavnostních setkání s bývalými členy, čestnými členy a dalšími se Spolkem spřízněnými osobami.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 10. 5. 2011 POSTAVENÍ A NEZÁVISLOST STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ

  POSTAVENÍ A NEZÁVISLOST STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ

  Tato galerie na Facebooku.

 • ZNOVU HRDÝ VŠEHRD

  V aktuálním čísle časopisu Právo & Byznys vyšel článek o S.č.p. VŠEHRD. Zde Vám ho přinášíme.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 5. 4. 2011 Přednáška ombudsmana JUDr. Pavla Varvařovského

  Všehrd zorganizoval přednášku "POSTAVENÍ ÚŘADU VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE PRÁV V POLITICKÉM SYSTÉMU ČR".

  Přednášející: JUDr. Pavel Varvařovský
  veřejný ochránce práv

  "Já se liším především v tom, že ač jsem právník, nevidím právo jako samospasitelný fetiš... Spíše jde o to, aby právo aplikovali a užívali lidé, kteří v sobě mají určitý hodnotový řád."

  Tato galerie na Facebooku.

 • 29. 3. 2011 PRÁVNÍCI PRO JAPONSKO

  Máme tady první výsledky koncertu "Právníci pro Japonsko"! Po sečtení peněz v kasičkách nadace ADRA, DMS a darů na účet nadace FORUM 2000 se podařilo zatím vybrat více než 40 tisíc korun! Děkujeme všem! Můžete však i nadále příspět, a to buď formou DMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777 nebo na speciálně zřízený účet nadace FORUM 2000 č. 43-9092380207/0100.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 16.3.2011 KORUPCE A LOBBYING V ČR (David Ondráčka)

  16. březen · 16:00 - 19:00, místnost 220
  Přednášející
  DAVID ONDRÁČKA
  ředitel TRANSPARENCY INTERNATIONAL

  Absolvoval politickou ekonomii na Středoevropské univerzitě v Budapešti po předchozím studiu mezinárodních vztahů na UP v Olomouci a politologie na UK v Praze. V TIC působí od roku 2001, od ledna 2008 na pozici ředitele. Specializuje se na problematiku politické korupce, střetu zájmů a veřejných zakázek. Jako expert vystoupil na konferencích a odborných školeních v Německu, USA, Belgii, Bulharsku, Gruzii, Arménii, Azerbajdžánu, Kyrgyzstánu, Mongolsku a přednáší na českých vysokých školách.

  Jedním z témat bude i nová protikorupční strategie vlády a její zhodnocení.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 7. 3. 2011 Etiketa s Ladislavem Špačkem

  Etiketa s Ladislavem Špačkem

  Tato galerie na Facebooku.

 • 2. 3. 2011 Konference o mediálním právu

  Konference o mediálním právu

  Tato galerie na Facebooku.

 • Udělení čestného členství prof. JUDr. KARLU MALÉMU, DrSc., dr. h. c. a JUDr. Karlu Čermákovi

  Dne 28. 2. 2011 udělila Valná hromada Spolku čestné členství prof. JUDr. Karlu Malému, DrSc., dr. h. c. a JUDr. Karlu Čermákovi.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 30. 11. 2010 Přednáška předsedy vlády RNDr. Petra Nečase

  Dnes 30. 11. 2010 vystoupil se svou přednáškou v hlavním sále Právnické fakulty UK ministerský předseda RNDr. Petr Nečas. Po projevu následovala diskuze se studenty, dále pak setkání předsedy vlády se špičkami fakulty a Spolku.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 13. 12. Přednáška JUDr. Karla Čermáka

  Přednáška emeritního předsedy České advokátní komory na thema "20 let svobodné advokacie".

  Tato galerie na Facebooku.

 • 7. 12. 2010 Mikulášská párty

  Litry svařáku. Hudba. Tanec. Světla. Zábava. Opilost. To vše proběhlo na tradiční všehrdí akci dne 7. 12. v Bazénu fakulty

  Tato galerie na Facebooku.

 • 2. 11. 2010 Ceny Randovy nadace

  Tradiční předávání Cen Randovy nadace za nejlepší diplomové práce proběhlo dne 2. 11. 2010 ve Velké aule Karolina za přítomnosti předních osobností českého právního světa. Přednášku věnující se životu a dílu Prof. Antonína Randy přednesl Prof. Karel Eliáš.

  Tato galerie na Facebooku.

 • Welcome párty na Občanské plovárně

  Koncem října proběhla v Občanské plovárně Právnická welcome párty s podtitulem - Zpátky do školy stylově. Exkluzivní prostory, skvělý DJ, předpoklady pro úžasnou párty. Jestli se párty povedla posuďte z přiložených fotek sami.

  Všechny fotky naleznete na našem profilu na FaceBooku!

  My tam byli, co vy?

  Tato galerie na Facebooku.

 • Sportovní den PF UK 2010

  Přinášíme fotky z tradičního sportovního dne Právnické fakulty UK, na jehož pořádání se podílel i náš Spolek. Sportovní den proběhl v sobotu 27. 3. a neděli 28. 3 2010

  Tato galerie na Facebooku.

 • Mikulášská párty

  Mikulášská párty se svařeným vínem. Vzhledem k úspěchu minulého ročníku jsme se opět dohodli s Red Bullem, a takže bylo možno si zpestřit večer Red Bull drinky za studentské ceny (Red Bull + vodka atp).
  O zábavu se postaral skvělý DJ Flux.

  Účast na párty předčila naše očekávání (581 potvrzených hostů a cca 260 maybees). A spousta dalších, kteří se prostě přišli jen pobavit. Rozdali jsme přes 150l svařáku a když došel přesunuli jsme se na velký kruhový Red Bull bar, který byl mnohem lepší než loňský "minibar". Pro unavená Red Bull připravil i luxusní pohovky, stolky a spoustu příslušenství.

  V průběhu večera byli vyhlášeni ocenění z volejbalového turnaje a také se uskutečnila soutěž o nejlepší převlek v mikulášském duchu. Koho párty ve škole přestala bavit, nebo kdo zůstal až do konce, mohl se přesunout na afterparty do Kamenného mostu, která se za vydatné asistence Red Bullu nemohla nepovést.

  Na akci se mimo Red Bullu podílela i společnost Avokádo, která zdarma dodala koření do svařáku a společnost A-TechService, která se postarala o rudá světla, projektorové lampy a mlhovač. Všem děkujeme!

  Tato galerie na Facebooku.