• 12. 4. 2012 - EXKLUZIVNÍ SEMINÁŘ "IT PRÁVO"

  Rozsáhlejší fotogalerie na fcb

  Tato galerie na Facebooku.

 • 3.4. 2012 - PŘEDNÁŠKA KANCLÉŘKY A. MERKELOVÉ A PREMIÉRA P. NEČASE

  Dne 3. dubna 2012 se na půdě PF UK odehrála snad nejvýznamnější událost letošního akademického roku. V doprovodu premiéra Petra Nečase zavítala na diskuzi se studenty německá kancléřka Angela Merkelová. Spolek českých právníků VŠEHRD jakožto nejstarší a v současné době nejaktivnější spolek působící na právnické fakultě nemohl při této jedinečné příležitosti chybět. Zapojil se hned v několika rovinách: Starosta spolku Adam Vojtěch vystoupil v ranních hodinách ve Studiu 6, kde krátce pojednal o otázkách, jež je možné očekávat v rámci odpolední diskuze, místostarosta Vladimír Lajsek poskytl rozhovor portálu lidovky.cz. Členové spolku se pak zapojili do organizace celé akce.


  Odkazy:

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/212411010100403/obsah/197316-studenti-se-sejdou-s-merkelovou/


  http://www.lidovky.cz/nemecka-kanclerka-angela-markelova-prijede-do-prahy-a-vystoupi-na-pravnicke-fakulte-gzd-/ln_domov.asp?c=A120328_230714_ln_domov_jkz


  http://www.epravo.cz/top/clanky/glosa-hodina-s-nejmocnejsi-zenou-evropy-aneb-zkouska-ohnem-pro-prazska-prava-82202.html

  Rozsáhlejší fotogalerie na fcb:

  Tato galerie na Facebooku.

 • 28. 2. 2012 - SETKÁNÍ S JUDR. MARTINEM FOUKALEM

  28. 2. 2012 - Setkání s JUDr. Martinem Foukalem, prezidentem Notářské komory ČR v rámci cyklu setkání s předními zástupci právnických profesí

  Tato galerie na Facebooku.

 • 19. 3. 2012 - SETKÁNÍ S JUDR. JANOU TVRDKOVOU

  19. 3. 2012 - SETKÁNÍ S JUDR. JANOU TVRDKOVOU, prezidentkou Exekutorské komory, v rámci cyklu setkání s předními zástupci právnických profesí

  Tato galerie na Facebooku.

 • 20. 3. 2012 - PŘEDÁVÁNÍ CEN RANDOVY NADACE

  20. 3. 2012 - PŘEDÁVÁNÍ CEN RANDOVY NADACE

  Tato galerie na Facebooku.

 • 14. 3. 2012 - PŘEDNÁŠKA PROF. VLADIMÍRY DVOŘÁKOVÉ

  14. 3. 2012 - PŘEDNÁŠKA PROF. VLADIMÍRY DVOŘÁKOVÉ, téma přednášky: KLIENTELISMUS V ČECHÁCH

  Tato galerie na Facebooku.

 • 12. 3. 2012 - SETKÁNÍ S JANEM BUBENÍKEM: HEAD-HUNTING

  Fotogalerie neformálního semináře s JANEM BUBENÍKEM, zakladatelem a vedoucím manažerem personálně-poradenské společnosti, na téma HEAD-HUNTING, aneb JAK SE LOVÍ MANAŽEŘI.Termín: 12. březen 2012, 16:00

  Tato galerie na Facebooku.

 • 6. 3. 2012 - PŘEDNÁŠKA ANDREJE BABIŠE

  6. 3. 2012 - PŘEDNÁŠKA ANDREJE BABIŠE

  Tato galerie na Facebooku.

 • 13. 12. 2011 PREZENTACE AK KINSTELLAR

  13. 12. 2011 - prezentace advokátní kanceláře Kinstellar - generálního partnera S.č.p. Všehrd.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 7. 12. 2011 - MIKULÁŠSKÝ SVAŘÁK

  Obsáhlou galerii z akce najdete na Facebooku ZDE!

  Reportáž najdete zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 6. 12. 2011 - PŘEDNÁŠKA PRIMÁTORA BOHUSLAVA SVOBODY

  Fotogalerii na Fcb naleznete zde

  Reportáž z přednášky najdete zde

  Tato galerie na Facebooku.

 • 29. 11. 2011 - ŘÍZENÁ DEGUSTACE PREMIOVÝCH WHISKY

  Fotogalerii najdete na Facebooku zde

  Reportáž z akce najdete zde

  Tato galerie na Facebooku.

 • 5. + 6. 11. 2011 - PRÁVNICKÁ PÁLKA & VOLEJBALOVÝ TURNAJ

  Sportovní událost podzimu se odehrála o víkendu 5. a 6.11.2011 v Hostivaři. Přinášíme Vám fotky!

  Reportáž naleznete na facebooku ZDE!

  Tato galerie na Facebooku.

 • 14.11. 2011 - PŘEDNÁŠKA PAVLA ZEMANA

  Dne 14. 11. 2011 se na PF uskutečnila přednáška nejvyššího státního zástupce PAVLA ZEMANA na téma REFORMA STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ. Reportáž na facebooku naleznete zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 31. 10. 2011 - PŘEDNÁŠKA PŘEDSEDY ÚS PAVLA RYCHETSKÉHO

  V pondělí 31. 10. 201 se v collegiu maximu Právnické fakulty odehrála přednáška předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského na téma Některé problémy ústavního soudnictví v ČR.

  Reportáž na Facebooku naleznete zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 26. 10. 2011 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZREKONSTRUOVANÉ KANCELÁŘE & JAZZOVÝ KONCERT

  Ve středu 26. 10. 2011 v 18:00 přestřihli děkan PF UK Aleš Gerloch a první starosta znovuobnoveného S.č.p. VŠEHRD Igor Volný slavnostní pásku a otevřeli tak slavnostně nově zrekonstruovanou kancelář Spolku. Přijďte se k nám podívat i Vy!

  Od 20:00 se v atriu fakulty konal jazzový koncert tělesa APOLLON QUARTET spojený se křtem nového alba.


  Reportáž naleznete na facebooku zde.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 24. 10. 2011 PŘEDNÁŠKA VELVYSLANKYNĚ MILENY VICENOVÉ

  Dne 24. 10. 2011 se konala na půdě PF UK Spolkem českých právníků VŠEHRD organizovaná přednáška velvyslankyně ČR při EU Mileny Vicenové. Téma přednášky: SROZUMITELNĚ A OTEVŘENĚ O EVROPĚ.

  http://www.epravo.cz/top/clanky/milena-vicenova-budeme-se-s-krizi-jeste-nejaky-ten-cas-potykat-a-urcite-to-bude-mit-dopad-na-vsechny-hrace-78103.html

  Reportáž na facebooku: zde

  Tato galerie na Facebooku.

 • 4. 10. 2011 - ODBORNÝ SEMINÁŘ SMLUVNÍ POKUTA

  Dne 4. října 2011 proběhl v místnosti číslo 120 v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze odborný seminář na téma „Smluvní pokuta – aktuální otázky a problémy“. Hlavním pořadatelem celé akce byl Spolek českých právníků Všehrd, který pozval přední odborníky jak z akademické sféry, tak i z praxe. Smluvní pokuta je v současné době poměrně často diskutovaným tématem, proto mohlo být podobné setkání, určené jak pro studenty, tak i praktické právníky, poměrně zajímavou příležitostí k výměně různých názorů.

  Se svými příspěvky vystoupili:

  JUDr. Ing. Pavel Horák, Ph.D. (soudce Nejvyššího soudu ČR)

  Smluvní pokuta v aktuální rozhodovací praxi soudů

  JUDr. Petr Čech, LL.M. (odborný asistent PF UK)

  Smluvní pokuta v judikatuře Nejvyššího soudu

  Prof. JUDr. Jan Dědič (profesor VŠE)

  Odstoupení od smluvní pokuty

  JUDr. Ing. Ivan Barabáš (advokát)

  Smluvní pokuta v kontextu podnikových transakcí

  Mgr. et Mgr. Jan Petrov, LL.M. (ředitel Justiční akademie v Kroměříži)

  Rekodifikace smluvní pokuty v novém občaském zákoníku

  Tato galerie na Facebooku.

 • 29.8.-1.9.2011 PO ZÁPISU NA PIVO

  Na přelomu srpna a září probíhal na PF UK zápis do prvního ročníku. Na 700 budoucích právníků se podle abecedy mělo zapsat během čtyř dnů – od pondělí 29. 8. do čtvrtka 1. 9. Přinášíme vám reportáž z akce, která nováčkům tyto dny plné formalit usnadnila a rozhodně zpříjemnila.

  Úmorná zápisová procedura začala v devět hodin ráno, kdy první šťastlivci z předlouhé fronty zhruba 150 lidí dostali na studijním oddělení obálky s instrukcemi, informacemi a nejrůznějšími formuláři. Následně se odebrali do největší posluchárny na fakultě, kam s úderem poledne dorazili studijní referenti s dalšími pokyny a informacemi a vybírali od studentů vyplněné formuláře.

  Odysea pokračovala přes výdejní centrum karet ISIC přímo na fakultě, příp. v Celetné ulici. Nejrychlejší obvykle mívali „po všem“ kolem 14. hodiny. Smolaři naopak trávili na akademické půdě často celé odpoledne, zejména díky čtvrtečnímu souběžnému zápisu FHS UK. Není tedy divu, že po tak náročném dni mladým vyhládlo a vyschlo v krku.

  Spolek českých právníků Všehrd proto ve spolupráci se studentským klubem K4 v Celetné ulici připravil akci „Po zápisu na pivo“. Koncept byl jednoduchý a úspěšný. Zástupci spolku od rána chodili mezi mladšími kolegy, informovali o chystané akci a zodpovídali případné dotazy ohledně univerzity, fakulty, Prahy apod. O akci pak znovu oficiálně promluvili před plnou posluchárnou těsně před samotným zápisem.

  Kdo vyřídil všechny nutné formality spojené se vstupem do prvního ročníku, mohl se vydat do klubu K4. Mimopražské a Pražany bez orientačního smyslu zástupci Všehrdu po skupinkách odváděli buď přímo do Klubu K4, častěji však do informačně-poradenského centra UK, kde výdej karet ISIC probíhal díky více přepážkám o něco rychleji než na PF.

  Odtamtud už jen stačilo přejít ulici, opřít se do masivních dřevěných dveří, sejít schody a pak už jen naslouchat, odkud se line halas, smích a náruživé debaty, a co nejdříve se přidat. Nejrychlejším totiž K4 věnoval na uvítanou skleničku vína zdarma. I placené nápoje se však daly pořídit za velmi příznivé ceny. Od úterý navíc přibyla možnost hromadně si objednat pizzu z nedaleké restaurace či si v K4 zakoupit rozpečený chléb.

  Denně se akce účastnilo 20 až 40 prváků, šest členů Všehrdu a příležitostně i nespolkoví studenti vyšších ročníků. Velký úspěch mezi všemi sklidil JUDr. Jiří Šouša, vyučující právní dějiny, jenž se v klubu zastavil v pondělí. Krom informací o jím vyučovaných předmětech, kreditech a zkouškách se dostalo i na „veselé historky ze soudní síně a advokátní praxe“.

  Hovor se nesl v přátelské atmosféře, s přibývajícím dnem se postupně stáčel od praktických studijních dotazů k méně formálním až osobním tématům a nakonec se mohli všichni dozvědět mnoho zajímavostí. Že Slováci například zvládají český verbální oddíl při testech SCIO lépe než ostatní. Že i pro středoškolsky vzdělané lidi je vyplnění „složenky typu A“ (potřebné pro uhrazení administrativního poplatku fakultě) tvrdý oříšek a že navíc „složenka typu A“ není pojem zcela konkrétní, neboť existují dva druhy stejného názvu, leč jiného využití.

  Každý den samozřejmě musely aspoň jednou padnout základní pojmy jako multidimenzionální fenomén, hermeneutická funkce interpretace práva, legální licence či enumerativnost veřejnoprávních pretenzí, aby snad nováčci nenabyli mylného (?) dojmu, že studovat práva se rovná od rána do večera vysedávat po hospodách!

  Posezení končívalo mezi 19. až 20. hodinou, jeho účastníci se leckdy natolik dobře seznámili, že pokračovali ještě na další štaci. Našli se i tací, co „po zápisu na pivo“ chodívali opakovaně, tedy i ve dnech, kdy zápis ještě neměli, nebo naopak už ho měli dávno za sebou. To byl pro organizátory nejzřetelnější důkaz, že akce měla smysl a že stojí za to v započaté tradici pokračovat – v nejbližší době hned po náhradním zápisu 12. 9. a dále pak v příštích letech.

  A jak hodnotí akci samotní účastníci? „Na práva jsem se z našeho gymplu dostala jediná a vcelku jsem se bála, že přijdu v říjnu do třídy plné neznámých lidí a budu muset obcházet jednoho po druhém a stále se znova a znova seznamovat. Všehrd mi pomohl. Teď už znám aspoň každého třicátého,“ s úsměvem glosuje akci drobná brunetka Tereza.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 6.6.2011 VEČÍREK ALUMNI A PŘÁTEL SPOLKU

  Dnes 6.6.2011 se v Café Savoy odehrál první večírek komunity ALUMNI a přátel spolku, kterým Spolek českých právníků VŠEHRD zahájil činnost alumni komunity a tradici slavnostních setkání s bývalými členy, čestnými členy a dalšími se Spolkem spřízněnými osobami.

  Tato galerie na Facebooku.

 • 10. 5. 2011 POSTAVENÍ A NEZÁVISLOST STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ

  POSTAVENÍ A NEZÁVISLOST STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ

  Tato galerie na Facebooku.