Publikace k výročí 150. let

Je to již nějakou dobu, co si Spolek českých právníků Všehrd připomenul slavnostním setkáním ve Velké aule Karolina významné výročí 25 let od znovuobnovení spolku v roce 1990. Činnost spolku byla předtím přerušena na dlouhých 42 let. Nicméně spolek si připomíná neméně významné jubileum, ve středu 6. května 2018 v sedm hodin večer to totiž bude přesně 150 let od ustavující schůze valné hromady, která se konala v dnes již zaniklém hostinci U Fáfů, a od zvolení prvního starosty JUC. Alfréda Hrdličky.

K oslavám výročí se tedy správní výbor rozhodl navázat na tradici Památníků, které již v minulosti vyšly, a to v letech 1918 a 1928. Dne 18. 3. 2018 v prostorách Karolina došlo k pokřtění Památníku oslavující stopádesátiletou existenci spolku, jež vyšel v symbolickém nákladu 150 kusů. Zahrnuje texty věnující se spolkové symbolice, zejména jednotlivým erbům – i tomu znovuobjevenému, Viktorinu Kornelovi ze Všehrd, obsahuje pojednání o životě významných členů, vzpomínky prvorepublikových členů na jejich činnost a vzpomínky jiných významných členů, kteří byli aktivní a podíleli se na rozkvětu po znovuobnovení roku 1990.

Během léta 2018 dojde k vydání rozšířeného vydání, do něhož budou moci přispět ti, kdo z jakýchkoliv důvodů nemohli participovat na vydání prvním.

In magnis et voluisse sat est.