Zpívající ministr a losos rozpadající se v puse, takový byl Právnický ples z pohledu našeho redaktora


Zpět
Zpívající ministr a losos rozpadající se v puse, takový byl Právnický ples z pohledu našeho redaktora

Pokud jste nemohli dorazit na sedmý Právnický ples, nevadí! Díky autentickému popisu redaktora časopisu Viktorin se přenesete přímo do samého centra dění, do soboty 23.3.2019, kdy Obecní dům ožil krásnými róbami, vzácnými hosty, symfonickou hudbou i delikátním jídlem. 

 

Zvyk je železná košile

Jak už je každoročně zvykem, konala se opět akce, která nabitým programem vyvedla z pracovního režimu mnoho právníků, Právnický ples 2019, tentokrát již posedmé. Třináct set hostů se v sobotu 23.3.2019 bavilo v úžasných prostorech Obecního domu pod taktovkou Spolku českých právníků Všehrd ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy. Letos tomuhle prestižnímu plesu udělil záštitu předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, radní hl. m. Prahy Jan Chabr a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. 


Významní hosté

Ples každoročně navštíví mnoho významných osob, letos mezi ně patřil Pavel Fischer nebo Jiří Dienstbier. Plesu se zúčastnil také emeritní starosta Všehrdu a současný ministr zdravotnictví, Adam Vojtěch, bývalý děkan právnické fakulty Aleš Gerloch nebo současný děkan Jan Kuklík. 


VIP hosté měli k dispozici přístup do VIP salónku. To zahrnovalo občerstvení od skvělch kuchařů, losos rozpadávající se v puse, výborně udělané rizoto a výtečné dezerty. Pro ty, kdo holdují Jack Daniel’s, se vyplatilo počkat na malinový drink, v nabídce také byly různé druhy vín z rodinného vinařství Mühlberger ze Znojemska. 


Nabitý program naplnil celý Obecní dům

Hlavní program se odehrával v monumentální Smetanově síni. Celým večerem provázel moderátor Alexander Hemala. Na úvod zazněla Óda na Radost v podání operních pěvců Martina Vydry a Karolíny Žmolíkové. Po hudebním zahájení přednesli proslov děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík, starosta Všehrdu Jakub Míl a předseda plesového výboru Adam Zvonař. Ještě zazněla krásná árie Rusalky „měsíčku na nebi hlubokém“ a La Traviata- Brindisi taky od dvojice zmíněných operních pěvců. Páry roztančilo duo Jan Skuhravý – Kateřina Krejčíková a Lukáš Bříza – Lucie Slonková z taneční školy Easy to Dance. Západočeský orchestr z Mariánských lázní v čele s dirigentem Michaelem Roháčem hrál po celou dobu k tanci, a tak svou hudbou dokreslil kouzelnou atmosféru v hlavní síni. 


Ve druhé polovině plesu si hosté zatančili na hudbu zprostředkovanou orchestrem Karla Vlacha a šéfdirigenta Dalibora Kaprase. O půl jedenácté na jevišti vystoupila zpěváci Dasha a s Janem Smigmatorem, o hodinu poté skvělá a vtipná zpěváčka Monika Absolonová. Zazněl i hlas ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který hosty v gala poctil výborným pěveckým vystoupením. Zábavu ve Smetanově síni završil popový zpěvák Martin Chodúr.  


V Grégrově sálu započala program alternativní popová kapela Voilá! Následně pokračovala energická skupina ABBA STARS Revival a všechno to zakončila cimbálová muzika Denár. V cukrárně nám zahrály dvojčata, duo TBeeGirls. 


Ve Sládkovském sálu si fanoušci jazzu mohli vychutnat jazzovou skupinu The Dixieboys. Pro ty, který mají rádi elektro-pop, přišla zahrát kapela Mydy Rabycad. A v neposledním řadě energii nabitý DJ Saxofrancis to v sále rozjel až do půl třetí. Samozřejmě si rozjaření návštěvníci vytancovali přídavek. A to, dámy a pánové, byl krásný závěr právnického plesu. Tak příště! 


Autor: Frederik František Vilím