Svařáková party na Právnické fakultě, aneb možná přijde i Mikuláš


Zpět
Svařáková party na Právnické fakultě, aneb možná přijde i Mikuláš

Tak jako každým rokem i letos naplní bazén Právnické fakulty Univerzity Karlovy nasládlá vůně svařeného vína a hudba – v pátek 7. prosince se totiž koná Mikulášský svařák. 

Této akce, která již téměř neodmyslitelně patří k době předvánoční, se každoročně zúčastní několik set lidí, především vysokoškolských studentů, a to nejen těch z právnické fakulty. Tuto jedinečnou, zejména mezi studenty oblíbenou akci pořádá Spolek českých právníků Všehrd již bezmála po dvacet let – a to přímo v atriu budovy Právnické fakulty (zvaném familiárně „bazén“) na náměstí Curieových.

„Svařák začal již před mnoha lety a je opravdu tradiční událostí Všehrdu,” říká současný starosta spolku Jakub Míl. „Začalo to pouze rozléváním svařeného vína v bazénu se stromečkem, postupně se k tomu přidala hudba, bary a další. Dnes je z toho party pro 600-800 osob, na které se podílí na místě tým složený z desítek lidí,” dodává Jakub. Zpočátku malá akce, jedna z prvních pořádaná spolkem po jeho obnovení v 90. letech, se postupem času rozrostla až do dnešní podoby „největší party na Právnické fakultě“. Spolu s Právnickým plesem je Mikulášský svařák největší událostí, kterou spolek Všehrd připravuje.

Jeden z prvních Mikulášských svařáků

Stejně jako v minulých letech se návštěvníci mohou těšit na 300 litrů svařeného vína, které se budou zdarma rozlévat od 20:00. Samotná akce se bude konat od 19:30 a welcome drinkem bude Jack Daniels Fire pro prvních 300 příchozích. K dispozici budou prostory bazénu, část přízemí, prvního patra a suterénu. Zábava bude trvat až do třetí hodiny ranní, po celý průběh akce bude k tanci hrát DJ. Návštěvníci si budou moci zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje za studentské ceny ve 4 barech - 3 menší budou umístěné před bazénem a hlavní bar přímo v bazénu. Bude také možnost se posilnit drobným občerstvením. Vstupné je 80 Kč pro studenty (s ISIC nebo jiným studentským průkazem) a 100 Kč pro ostatní. Podstatná část výtěžku z akce se daruje fakultě.

„Mikulášský svařák považuji za jedinečnou událost, zábavu ve vánoční atmosféře se svařeným vínem před blížícím se zimním zkouškovým obdobím. Taková akce s sebou nese velkou zodpovědnost pro početný organizační tým, který se snaží zajistit co nejlepší podmínky a každý rok posouvat laťku o trochu výš. Letos poskytneme všem návštěvníkům co nejvyšší komfort, posílili jsme personál a zajistili lepší logistiku pro naše bary. Bližší informace budeme včas zveřejňovat v události na Facebooku. Nezbývá než dodat, abyste pozvali svoje přátele a přišli si tento večer užít společně s námi,“ uvádí závěrem Jakub.