Studentský festival Deziluze od pátku rozpohybuje areál bývalé cihelny v Novém Brázdimu


Zpět
Studentský festival Deziluze od pátku rozpohybuje areál bývalé cihelny v Novém Brázdimu

Již za pár dní, 28. a 29. června se v areálu bývalé cihelny uskuteční šestý ročník multižánrového festivalu Deziluze. Dvoudenní festival nabídne koncerty studentských kapel. Zahrají například Madhouse express, Stříbrný Rafael a Vasilův Rubáš a mnoho dalších. Dále se můžete těšit na divadla pro všechny věkové kategorie, autorská čtení, výstavy známých i neznámých interpretů. 

,,Již od prvního ročníku je Deziluze čistě dobrovolnickým projektem. Festival organizují studenti bez nároku na honorář. V tomto nás podporují i všichni účinkující, kteří vystupují zdarma. Zároveň chceme mít festival dostupný pro všechny. Vstupné je proto i tento rok dobrovolné. S tím jde v ruku v ruce i postupná rekonstrukce areálu cihelny, která je ve špatném stavu a my ji v průběhu roku jezdíme opravovat,” říká Marianna Cimburová, hlavní organizátorka festivalu.

Deziluze nabízí prostor angažovaným lidem se zviditelnit. Muzikantům, divadelníkům, spisovatelům, fotografům i malířům, ale také sportovcům, nebo produkčním. Na letošní Deziluzi vystoupí přes 30 kapel, 4 divadla, 8 autorských čtení, 2 fireshow, parkourová exhibice, 8 fotografických výstav a 6 výstav výtvarných a konceptuálních děl.

,,Na Deziluzi jsme naposledy vystoupili před dvěmi lety. Ještě v době, kdy se festival nekonal v Brázdimu. Za tu dobu je vidět obrovský posun vpřed. Těšíme se, až rozezníme areál staré cihelny,” komentuje Vojtěch Rakouš, zpěvák kapely Aerbo.

Ani tento rok nebude chybět Deziluzivní blešák, který je jedním ze specifik festivalu. Vše je totiž původně darované pro festival, ať už oblečení, šperky či dekorativní předměty. Organizátoři vše protřídí, upraví, a návštěvníci si tak mohou za symbolickou částku obohatit šatník či bižuterii originálním kouskem a zároveň tak přispět na festival.