Společenská událost roku se blíží. Na Právnický ples zbývají poslední lístky


Zpět
Společenská událost roku se blíží. Na Právnický ples zbývají poslední lístky

Již 23. února 2019 se koná jedna z hlavních společenských událostí roku pro právnickou obec i širokou veřejnost - Právnický ples Spolku českých právníků Všehrd, konaný opět v prostorách Obecního domu. Ve středu 6. února a čtvrtek 7. února je poslední možnost si zakoupit lístky na stání. 

Bude tomu téměř 150 let, co se od března 1870 v Obecním domě v Praze setkávají jak představitelé právnické a akademické obce, tak i široká veřejnost, nevyjímaje studenty nejen Právnické fakulty UK, v jejíž spolupráci se ples pořádá. Letošní ročník se koná pod záštitou předsedy Ústavního soudu ČR Pavla Rychetského, radního hl. m. Prahy Jana Chaby a ministra spravedlnosti Jana KněžínkaVýtěžek z plesu bude věnován na další rozvoj interiéru historické budovy fakulty na Náměstí Curieových. (V předchozích letech byl výtěžek věnován na příklad na obnovu legendárního výtahu páternoster, který je i díky tomu již několik měsíců v provozu.) Všehrd se plné organizaci plesu věnuje již pět let prostřednictvím svého Plesového výboru, nicméně na přípravě i průběhu plesu se podílí i nespočet dalších členů spolku.

Symfonický orchestr i Petra Janů

Večer zahájí ve Smetanově síni tenorista Martin Vydra a sopranistka Karolína Žmolíková za doprovodu Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně, který je nejstarším symfonickým orchestrem na našem území. První polovina večera se zde ponese v duchu vídeňského valčíku. V druhé polovině se pak plesoví hosté mohou těšit například na legendu české populární hudby Petru Janů, Martina Chodura, či Jana Smigmatora za doprovodu Orchestru Karla Vlacha pod vedením Dalibora Kaprase. Mezi vystoupivšími nebude chybět ani zpěvačka DASHA. 

Program v Grégrově sále zahájí hudební koktejl s příchutěmi chansonu, swingu, reggae, jazzu, twistu, popu i hip-hopu v podání skupiny Voila, poté sál roztančí světoznámé písně švédské skupiny ABBA v podání pražské revival skupiny, ale rovněž i lidové moravské a slovenské písně Cimbálové muziky Denár ze Znojma. Sladkovský sál se oproti tomu ponese v duchu jazzu a swingu, ani Cukrárna nebude ochuzena o hudební vystoupení. Celým večerem bude provázet Alexander Hemala. 

Poslední lístky na stání

Prodej lístků byl zahájen 10. prosince 2019, poslední možnost zakoupit si lístky na stání je ve středu 6. února od 8:00 do 14:00 a ve čtvrtek 7. února od 15:00 do 20:00 v kanceláři spolku Všehrd  (místnost č. 29 v budově Právnické fakulty UK).

Autor: Přemek Kaucký