Očekávané herní tituly 2021


Zpět
Očekávané herní tituly 2021

Rok 2020 se uchýlil ke svému konci a přinesl nepochybně spoustu nezapomenutelných herních titulů. Rok nadcházející však zcela jistě slibuje přinejmenším srovnatelnou nabídku prvotřídních herních titulů. Společně se na několika následujících řádcích podíváme, které z nich se dle našeho názoru v prostředí herního světa projeví nejvíce a na které se nejvíce těšíme my.

 

Hitman 3


Velmi brzy se na pulty obchodů dostane novinka od vývojářů z IO Interactive, jedná se o stealth hru Hitman 3. Ta je de facto osmou videohrou z této série, ale zároveň posledním dílem trilogie World of Assassination. Tato trilogie je vlastně novou érou hry Hitman. Hlavní postavou zůstává nájemný vrah přezdívaný Agent 47. Dalšími počiny od vývojářů z IO Interactive jsou například střílečky Kane & Lynch: Dead Men, Kane & Lynch 2: Dog Days nebo akční adventura Mini Ninjas.


Zásadním datem pro tuto novinku je 21. leden 2021 kdy je oznámeno oficiální vydání. Hra bude dostupná na platformách PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox Series X/S, Xbox One a Google Stadia.


Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 se v nejbližších měsících stane již osmým pokračováním úspěšné série videoher z prostředí automobilových závodů. Tento nejnovější počin z dílny vývojářů Polyphony Digital byl ohlášen spolu s novou herní konzolí PlayStation 5, a to na streamu z 11. června roku 2020. Vzhledem k tomu, že společnost Polyphony Digital nevyvíjí žádnou jinou videohru než Gran Turismo, je nasnadě že jde o skutečně špičkový titul. V novém GT 7 se objeví některé prvky z předchozího GT Sport, ale například menu se bude podobat staršímu GT 4. Hra nabídne zážitek opravdu na úrovni, protože ji bude možné rozjet v rozlišení 4K s podporou HDR při 60 fps. Další velkou novinkou ve hře je haptická odezva, související s ovladačem DualSense, která zajistí, že hráč pocítí každý kamínek a každou nerovnost na vozovce, jako by seděl přímo v kabině auta. GT 7 bude dostupné prozatím pouze na PlayStation 5, Sony však naznačilo, že později po vydání na PS5 se objeví na trhu i verze pro PS4. 

Datum vydání nebylo zatím přesně stanoveno, ale na veřejnost unikla informace, že nové GT 7 by mělo vyjít na světlo světa v první polovině roku 2021. Hra je exkluzivitou konzole PlayStation.


Resident Evil: Village

Resident Evil: Village je už osmé pokračování hororových akčních adventur série Resident Evil. Pracuje na něm japonské studio Capcom, které má na svědomí už předchozí epizody Resident Evil, mimo ně, například oblíbenou sérii bojovek Street Fighter nebo masivní RPG Monster Hunter: World.  V Resident Evil: Village budeme hrát za stejného hrdinu jako v předchozí epizodě, Ethana. Ethan je na začátku transportován do záhadné vesnice a postupně se dozvídá, že jí vládne temný kult, který z domorodých obyvatel tvoří nebezpečné stvoření a o čarodějnice a vlkodlaky nebude nouze.

Hra by měla vyjít na podzim letošního roku na PC, PS5, Xbox Series X a snad i na PS4 a Xbox One.


Ratchet and Clank: Rift Apart


Prvním a posledním titulem ze slavné série střílečkových plošinovek Ratchet and Clank pro konzoli PS4 se stal remake prvního dílu z roku 2016. Společnost Insomniac Games se také mezitím proslavila hrami o Spider-Manovi. Po pěti dlouhých letech se nejspíš dočkáme nového pokračování ze série Ratchet and Clank pro konzoli PS5. Tato novinka s podtitulem Rift Apart od vývojářů Insomniac Games nabídne převratnou technologii procházení herního světa různými realitami. To je hlavní důvod, proč nemůže hra vyjít i ve verzi pro starší konzoli PlayStation 4. Jednou z dalších novinek bude možnost hrát za postavu slečny Lombax, která je ženskou verzí Ratcheta. Z názvu se dá vyčíst snad jen to, že se dva protagonisté rozdělí do dvou odlišných realit v herním světě.        


Této hry se nejspíše dočkáme v roce 2021. Co však víme s jistotou, že titul bude exkluzivně pro herní konzoli PlayStation 5.


God of War 2

God of War 2 je pokračováním série úspěšných akčních adventur a hack-and-slash od amerického studia SIE Santa Monica. Tomuto titulu s podnázvem Ragnarök předchází již čtyři hry hlavní série s názvem God of War I, GoW II, GoW III a GoW. Z toho první tři se odehrávají ve starověkém Řecku a zatím poslední vydaný díl byl zasazen do Skandinávie. Nové God of War 2: Ragnarök z tzv. druhé éry by mělo podle dostupných zdrojů navazovat na předchozí God of War z roku 2018. Hlas hlavního hrdiny Kratose opět ztvární herec Christopher Judge, který si zahrál například v seriálu Hvězdná brána.

            

Datum vydání této hry je zatím velkým tajemstvím. Někteří spekulanti došli k závěru, že hra vyjde spíše v druhé polovině roku 2021. Dostupná bude na PS5, možná i na PS4.

Elden Ring

O Elden Ringu toho zatím víme skutečně pramálo, jediné, v čem si můžeme být jisti je, že nás jeho hraní bude bolet. Na náročném RPG Elden Ring pracuje japonské studio From Software, které svými hrami jako Sekiro: Shadow Die Twice, Dark Souls a Bloodborne ničí naše herní ovladače už nějakou dobu. Zasazení ani děj titulu zatím neznáme, víme jen, že se jedná o nejambicióznější dílo hlavního herního designéra Hidetaky Mijazakiho. Na herním prostředí Elden Ringu se podílí autor knižní série Hry o Trůny G. R. R. Martin a jeho příchod do herního světa zaplavil fanoušky společnosti From Software velkým nadšením a očekáváním.

Hra by snad měla vyjít do konce roku 2021 na PC, PS5, Xbox Series X, PS4? Xbox One?


S.T.A.L.K.E.R. 2

Stalker 2 máme slíbené už od roku 2010. V roce 2012 se na něm ovšem přestalo pracovat. Naštěstí v roce 2018 se vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World rozhodli v práci na Stalkerovi 2 pokračovat. Podle zatím dostupných trailerů vypadá, že autoři hry pokračují ve světě, který připravili akčními fps střílečkami s prvky survivalu S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl,S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat. Vrátíme se na nehostinné území zasažené radiací v okolí černobylské elektrárny. Čeká nás velká herní mapa, ve které budeme nalézat artefakty, bojovat s mutanty a utíkat smrtícím anomáliím.

Bylo by velmi milým překvapením, kdyby hra dorazila do konce roku. Hra vyjde na PC a Xbox Series X.