Na Právnické fakultě v pondělí vystoupí Kathryn Wagner


Zpět
Na Právnické fakultě v pondělí vystoupí Kathryn Wagner

Na půdě Právnické fakulty v pondělí 29. dubna vystoupí newyorská advokátka a ředitelka organizace Volunteer Lawyers for the Arts Kathryn E. Wagner. V rámci své přednášky pojedná o fungování organizace zašťitujicí právní podporu stovkám umělců a kulturních institucí a o globálních otázkách práva umění. Přednáška se koná od 18:00 v místnosti č. 300.

Nezisková organizace Volunteer Lawyers for the Arts (VLA) byla založena v roce 1969 a letos slaví 50 let své podpory newyorské umělecké komunity. Kromě zajišťování zastoupení umělců a kulturních institucí na pro bono bázi se VLA věnuje rozsáhlé vzdělávací činnosti na podporu právního povědomí v kulturní sféře. V rámci své funkce řídí Kathryn veškeré aktivity VLA, pravidelně konzultuje s umělci a připravuje vzdělávací programy.

Před nástupem do funkce ředitelky VLA zastávala Kathryn Wagner post viceprezidentky americké National Music Publishers Association, organizace zastupující hudební vydavatele v USA. Ve své advokátní činnosti se specializuje na práva duševního vlastnictví a obchodní transakce. Je rovněž členkou Entertainment Law Committee newyorské advokátní komory.

Pondělní přednáška se koná v rámci akce Fair Art Festival, kterou pořádá spolek Fair Art ve spolupráci se spolkem Všehrd a několika pražskými uměleckými školami a kulturními institucemi. 

Přednáška s následnou diskuzí začiná od 18:00 v místnosti č. 300 na Právnické fakultě UK. Vstup je volný.

Více informací najdete na facebookové události.